Bila sem še študentka, ko sem dobila parezo obraza. V postopku zdravljenja sem uporabila medicinsko pravo, ker je prišlo do napake zaradi malomarnosti.
Ko sem izvedela za parezo obraza pri splošnem zdravniku so me takoj poslani na bolniščnično zdravljenje. Prvi dan nisem prejela še nobenih zdravil ampak sem bila na opazovanju. Potem so se zdravniki na oddelku otorinolaringologije odločili, da me bodo zdravili z vitamini skupine B. Pri parezi obraza pride do okvare obraznega živca. Prejemala sem B-vitamine in sicer v intravenozni obliki. Pri tem je prišlo do anafilaktične reakcije. Naslednji dan sem od medicinske sestre dobila isto zdravilo. Na tem mestu pa sem uporabila medicinsko pravo, ker je prišlo do napake medicinske sestre. Moja anafilaktična reakcija je bila precej huda, tako da so me že morali oživljati. Ničesar se ne spominjam v tem trenutku. Vem, da sem bila popolnoma izčrpana in videla sem zaskrbljene obraze na oddelku. Naslednji dan je prišla druga medicinska sestra, ki ni pogledala na zdravniški karton na bolniški postelji. Prišla je do mene z novo dozo zdravila. Pomen, ki ga ima medicinsko pravo je, da uveljavaš odškodnino za pravice, ki so bile kršene.
Ko sem vprašala, kakšno zdravilo dobim danes, je bil njen odgovor, takšno kot vedno. V tistem mi je že zapičila injekcijo v žilo. Rekla sem še, da je ne smem dobiti, ker sem padla v anafilaktični šok. Potem se ne spomnim ničesar več. Moj obrazni živec je ostal neozdravljen in imela sem še druge zdravstvene posledice. Ko pa sem dobila še odgovor, da naj se s tem sprijaznem, sem se odločila za odškodnino, ki mi jo omogoča medicinsko pravo na vseh področjih. Težko sem dokazala malomarnost medicinske sestre, ki ni pogledala na zdravniški karton in mi dala napačno zdravilo. Ker sem zaradi tega utrpela zdravstvene posledice, mi je medicinsko pravo in odvetnik pomagal pri uveljavljanju pacientovih pravic. Pri tem je pričala tudi pacientka, ki je ležala na zdravljenu v najini bolniški sobi.